• עמוד הבית
  • מחלקות
  • מחלקת נזיקין, ביטוח ורשלנות מקצועית

מחלקת נזיקין, ביטוח ורשלנות מקצועית

כבר למעלה מ- 35 שנים מייצג משרדנו תובעים, נתבעים וחברות ביטוח בדיני נזיקין, ביטוח ורשלנות רפואית. עורכי הדין במחלקה מחזיקים בניסיון עשיר וייחודי, ופעילותם הענפה כוללת הופעות מדי יום בערכאות שיפוטיות בכל רחבי הארץ. למעשה, כמעט בכל נושא נזיקי וביטוחי נחשב המשרד לפורץ דרך וקבע תקדימים חשובים ועקרוניים ביותר בעת ייצוג תובעים ונתבעים כאחד. ניתן בהחלט לומר, כי התקדימים שיצאו ממשרדנו עיצבו ומעצבים את ענף הביטוח כפי שהוא כיום.

מנהלי המחלקה

על ניהול מחלקת נזיקין, ביטוח ורשלנות מקצועית אמון עורך הדין אהוד גוט ביחד עם עורכי הדין חנן דורון, ואסים אבו חאטום ושלמה שטיינר. עו"ד גוט הינו שותף - מייסד במשרד בלטר, גוט, אלוני ושות', ובאמתחתו ניסיון עשיר ורב גוני שנרכש לאורך יותר מ- 40 שנות פעילות. על תחומי מומחיותו נמנים דיני ביטוח, נזיקין, משפט מנהלי, תביעות ייצוגיות והמגזר החקלאי, ומאחוריו שורה ארוכה של הצלחות בייצוג לקוחות והופעות בבית המשפט. בנוסף, שימש כשופט בית הדין המשמעתי הארצי של לשכת עורכי הדין, כיו"ר קרן הגמלאות של עורכי הדין בישראל, וכיו"ר הוועד המנהל של הזירה הבינתחומית. כאמור, לצידו אחראים על פעילות המחלקה עורך הדין שלמה שטיינר, בעל תואר מטעם האוניברסיטה העברית, רב סרן במילואים, המתמחה מזה 16 שנים בדיני ביטוח ונזיקין, עורך הדין ואסים אבו חאטום, בעל תואר מטעם האוניברסיטה העברית, מתמחה מזה 22 שנים בדיני ביטוח ונזיקין ועורך הדין חנן דורון, בעל תואר מטעם האוניברסיטה העברית, סגן אלוף במילואים, המתמחה מזה 30 שנים בדיני ביטוח ונזיקין.

 

לקוחות המשרד

על לקוחות משרדנו נמנות חברות ביטוח, חברות מסחריות וחברות הנדל"ן הגדולות בישראל, כמו גם רשויות מקומיות, מוסדות רפואיים וחברות פארמה, עורכי דין, מהנדסים, רופאים, אדריכלים ובעלי מקצועות חופשיים נוספים. בין היתר, משרדנו משמש כמייצג מוביל של חברות הביטוח בנושאים עקרוניים כגון פיצויים בתקופת "השנים האבודות", תביעות שיבוב של המל"ל, תביעות שיבוב של מעבידים ותביעות בגין תאונות דרכים בשטחים על פי חוק הפלת"ד הפלשתיני. המשרד מייצג בתיקי נזקי רכוש גדולים מאד (נזקי שריפות והצפות) ומייצג חברות פארמה בתביעות בגין חבות המוצר. למעשה, אנו מייצגים את כל חברות הביטוח למעט אליהו, מגדל וחברות הביטוח הישיר, שאותן איננו מייצגים על בסיס קבוע. ואולם, גם חברות אלו מיוצגות על ידינו בתיקים עקרוניים הדורשים מומחיות בתחומים ספציפיים. בנוסף לחברות הביטוח השונות שאותן מייצגת המחלקה, אנו מטפלים גם בתיקים עבור תאגיד אבנר שעניינם תביעות עקרוניות ותביעות גדולות במיוחד, לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

 

 תחומי פעילות מרכזיים

המחלקה עוסקת בכל תחומי נזקי הרכוש, נזקי גוף, אחריות מקצועית וביטוח, ומעניקה את שירותיה לתובעים ולנתבעים כאחד. על תחומי עיסוקנו העיקריים נמנים תביעות נזקי גוף ורכוש, רשלנות מקצועית, תאונות עבודה, אחריות רשויות מקומיות ומועצות אזוריות, תאונות דרכים, תאונות ספורט, תביעות המוסד לביטוח לאומי, תיקי חבות המוצר, חבות מעבידים, צדדים שלישיים, ביטוחי דירקטורים ונושאי משרה, לשון הרע, וועדות תכנון ובניה. ראוי לציין כי במסגרת פעילותם רכשו עורכי הדין במחלקה התמחויות ייחודיות המקנות יתרון מהותי ללקוחותינו, ביניהן טיפול במחלות מקצוע ובתורת המיקרוטראומה.

פעילות המחלקה מבוססת על בדיקה יסודית של כל תיק ותיק, החל בבחינת העובדות הבסיסיות, דרך זהות השופטים ועד להכרת הצדדים המתנהלים מולנו. לאור עבודת ההכנה המדוקדקת והיכרותנו עם הערכאות, ההליכים והגורמים המעורבים, נבנית הטקטיקה שתוביל לתוצאות אופטימאליות עבור הלקוח, בין אם דרך ניהול התיק או הגעה לפשרה. חשוב להדגיש כי אנו מקפידים על שמירת קשר רציף עם לקוחותינו הפרטיים ועם נציגי חברות הביטוח שעימן אנו עובדים, מקשיבים קשב רב לרצונותיהם, ומתאימים את דרך העבודה למטרות שהוצבו. כל זאת, לצד הקפדה על דו שיח פורה בתוך המחלקה עצמה, ולימוד הדדי בין עורכי הדין עקב מגוון התיקים והסוגיות בהם אנו עוסקים.